Завершено проект із долотного сервісу

Компанія “Ендейвер” завершила перший проект із надання послуг інженерного супроводу бурових доліт для ПАТ Укргазвидобування на свердловині Мелихівського родовища у Харківській області. При бурінні використовувались PDC долота нашого традиційного партнера, світого лідера у виробництві бурових доліт – компанії National Oilwell Varco.

Фактична швидкість буріння долотом 8.5″ перевищила проектну та звичну для даного родовища у більш ніж 10 (!) разів, а долотом 5.5″ – у 6.5 разів. Інтервали 2978-3660 метрів діаметром 215,9мм та 3685-3900 діаметром 139,7мм було пробурено у рекордні терміни та швидше передбаченого у долотній програмі у більше ніж 2 рази. Вперше в історії родовища обидва інтервали пробурено одним долотом, при цьому нижній інтервал – за одне довбання. При цьому обидва використані долота не вичерпали свій ресурс та цілком придатні до подальшого використання.

Таким чином, модель залучення сторонніх сервісних компаній при бурінні свердловин силами БУ “Укрбургаз” показала свою надзвичайну ефективність. Ендейвер продовжує надавати послуги з долотного сервісу на кількох свердловинах Укргазвидобування та сподівається досягнути на них подібних результатів.

Отримані показники віднині будуть взяті за орієнтир при подальшому розбурюванні Мелихівського та інших родовищ. На сьогоднішній день такі результати є не тільки неперевершеними для Укрбургазу, але є не завжди досяжними для приватних бурових компаній, котрі мають в своєму розпорядженні набагато краще обладнання.

Компанія виборола контракт на торгах у системі ProZorro, забезпечивши економію більше ніж 68% (!) від бюджету Замовника. Враховуючи сукупну економію за рахунок вражаючої швидкості буріння та знижених ризиків, економічний ефект для Укргазвидобування склав мільйони гривень, а для енергонезалежності країни – сотні тисяч кубів газу.