Інтегроване Управління Проектами

«Ендейвер» є однією з небагатьох компаній на ринку України, що мають досвід інтегрованого управління проектами з буріння свердловин на нафту і газ.

Інтегроване управління проектом (ІУП) – це процес управління будівництвом або капітальним ремонтом свердловин з інженерним і технічним супроводом із метою забезпечення якісного виконання робіт, попередження аварій та ускладнень, забезпечення дотримання правил промислової безпеки, охорони праці та навколишнього середовища згідно з визначеним Замовником бюджетом і термінами виконання робіт.

У нас є досвід надання послуг ІУП та супервайзингу згідно з міжнародними стандартами при бурінні свердловин глибиною понад 6000 метрів та в надскладних геологічних умовах. Професійна інженерна команда має великий практичний досвід реалізації проектів в Україні, Казахстані, Узбекистані, Росії, Туркменістані, а також роботи з провідними світовими видобувними та сервісними компаніями.

Управління проектом забезпечує інтеграцію передових технологій та сервісів, упровадження кращих світових практик і залучення додаткової експертизи в інжинірингу, бурінні, геології та управлінні процесами, а також поєднання досвіду роботи на місцевому ринку з технологіями світового рівня.

Ми враховуємо вимоги Замовника та аналізуємо потенційні ускладнення та ризики, забезпечуючи досягнення поставлених цілей з найбільшою економічною ефективністю через геологічну експертизу, управління інжинірингом, закупівлями, логістикою та взаємодією всіх учасників процесу, супервайзинг процесу виконання робіт і контроль за дотриманням державних стандартів.

Розуміючи, наскільки унікальним і комплексним є Ваш проект, взаємодія всіх учасників планується таким чином, щоб через найвищу якість та ефективність процесів забезпечити передбачуваний та економічно вигідний результат проекту не тільки на етапі спорудження, а й протягом усього життєвого циклу свердловини.

Усі роботи по проекту виконуються при безумовному дотриманні правил охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища.

Послуги ІУП надаються на базі індивідуальних контрактів, які передбачають оптимальні схеми співпраці всіх зацікавлених сторін. Кращий результат досягається при управлінні повним циклом проекту, але контракти ІУП можуть передбачати різні схеми розподілу сфер відповідальності та повноважень  Управляючої компанії, Замовника та усіх інших учасників процесу. «Ендейвер» може надавати послуги у будь-якому складі – від розробки передпроектних рішень до супервайзингу процесу спорудження свердловин та повного управління проектом. Ми пропонуємо варіанти як повного супроводу реалізації проекту, так і поповнення та підсилення команди Замовника де це необхідно.

Однією зі складових ІУП, що часто виступає окремим сервісом, є послуги супервайзингу при бурінні. Сторонній супервайзинг забезпечує надійний контроль за усіма видами робіт на свердловині та координацію дій учасників процесу буріння чи капітального ремонту свердловин для попередження ускладнень і зниження ризиків при бурінні, включаючи обробку техніко-економічної інформації, контроль витрат, внесення поправок до програми робіт і надання оперативної та аналітичної звітності.

Склад ІУП при будівництві та капремонті залежить від вимог Замовника та може включати в себе наступні компоненти:

 • Розробка та аудит проекту на буріння та капремонт.
 • Розробка планів робіт.
 • Підготовка тендерної документації, проведення торгів, оцінка пропозицій на відповідність вимогам Замовника.
 • Визначення Підрядників для виконання різних видів робіт і надання сервісів, їх аудит та оцінка.
 • Підготовка та укладення контрактів.
 • Розробка програми буріння.
 • Підготовка детальних мобілізаційних планів.
 • Управління будівництвом бурового майданчика.
 • Керівництво мобілізацією.
 • Координація дій Підрядників.
 • Керівництво роботами з буріння або капітального ремонту свердловин відповідно до проекту.
 • Контроль якості робіт, обладнання та матеріалів.
 • Інжинірингові послуги та технічний супровід.
 • Керівництво роботами з випробування.
 • Підготовка та аналіз звітності та іншої документації, необхідної Замовнику.
 • Розробка рекомендацій з удосконалення технічних і організаційних рішень.

 

Інжиніринг

Сервіс інжинірингу та проектування базується на оптимальних технологічних рішеннях, розроблених за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, із застосуванням новітніх технологій, обладнання та кращих світових практик на всіх етапах спорудження свердловини, з урахуванням конкретних гірничо-геологічних умов і реальних можливостей виконавців робіт.

Наша інженерна команда готова розробити:

 • Робочі проекти на будівництво нафтових і газових свердловин (вертикальних, похило-спрямованих, із горизонтальним закінченням) будь-якого рівня складності, в тому числі свердловин з аномально високими тисками і температурами (НРНТ).
 • Робочі проекти і технологічні регламенти на буріння бокових стволів і поглиблення раніше пробурених свердловин.
 • Проекти на консервацію та ліквідацію свердловин.
 • Проекти на реконструкцію і відновлення ліквідованих нафтових і газових свердловин.
 • Передпроектні рішення на етапах підготовки та початкових етапах реалізації інвестиційних проектів.

 • Технологічні регламенти із безаварійної проводки свердловин, на запобігання поглинання бурового і цементного розчину, на бурові розчини, цементування, випробування свердловин.
 • Контроль за зближенням траєкторій стовбурів близько розташованих свердловин.
 • Авторський нагляд за виконанням будівельно-монтажних робіт по свердловинах.
 • Аудит існуючих проектів і регламентів.

Інженерами нашої компанії розроблено 17 успішно реалізованих Замовниками проектів на буріння глибоких та надглибоких свердловин на Дніпрово-Донецькій впадині. У тому числі, у складних геологічних умовах, при аномально високих температурах і тисках, із відходами від вертикалі більше 1000 метрів. Нами було розроблено проект найглибшої діючої свердловини в Україні – 6750 метрів.

Основними цілями, які досягаються при розробці проектів, є:

 • досягнення оптимальних показників ефективності буріння з точною оцінкою часу та вартості буріння;
 • передбачення та зниження ризиків при бурінні;
 • забезпечення безаварійної проводки свердловини, стабільності та якості ствола свердловини;
 • впровадження кращих світових практик і стандартів буріння;
 • підвищення механічної швидкості буріння та зниження непродуктивного часу;
 • ефективне розкриття продуктивних горизонтів;
 • покращення стану охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього природного середовища.

Поставка, оренда та ремонт

Процес буріння та ремонту свердловин вимагає доступності широкого набору спеціального обладнання, що дозволить досягти оптимального результату швидко, надійно та безпечно.

Компанія «Ендейвер» пропонує послуги з підбору оптимального обладнання у відповідності до потреб Замовника, складання графіків постачання, поставки, оренди та ремонту бурового обладнання й інструменту з урахуванням останніх тенденцій ринку та кращих світових практик.

Ми готові запропонувати комплексні рішення для розширення Вашого парку обладнання, підтримання складських запасів, інспекції та аудиту обладнання, його техобслуговуванню, ремонту та відновленню. Як результат, Ви із мінімальною витратою ресурсів та часу отримаєте оптимальний запас потрібного обладнання, що відповідає сучасним світовим та вітчизняним нормам і кращим практикам, а також пройшло технічне обслуговування, інспекцію та неруйнівний контроль.

Якість сервісу поставки та оренди гарантують експертна підтримка та консультації всесвітньо відомих виробників бурового обладнання та інструменту. Серед іншого, «Ендейвер» є офіційним партнером компанії National Oilwell Varco в Україні.

Ми можемо виконати необхідні розрахунки та надати консультації для підбору оптимальної технології та обладнання для досягнення поставлених цілей. Компанія має досвід поставок обладнання, виготовленого індивідуально за кресленнями Замовника.

Серед іншого, ми працюємо з наступними типами обладнання та інструменту:

 • долота та розширювачі;
 • елементи компоновки низу бурильної колони;
 • трубна продукція;
 • обладнання для зарізки бокових стволів і капітального ремонту свердловин;
 • яси та амортизатори;
 • ловильний інструмент;
 • оснастка обсадних колон;
 • обладнання для закінчування свердловин.

Ми пропонуємо також рішення по ремонту бурового обладнання та інструменту: PDC-доліт, трубної продукції, засувок, фонтанних арматур, внутрішньосвердловинного обладнання та іншого.

«Ендейвер» має досвід та висококваліфікованих фахівців для виконання комплексного аудиту стану бурових установок та парку бурового обладнання, а також розробки програми їх модернізації.

Ми організовуємо процеси підбору обладнання, вибору й аудиту постачальників, контролю якості на всіх етапах виготовлення, оптимізуємо логістику та митні процедури, орієнтуючись на детальному аналізі виробничих потреб Замовника.

Компанія має власну зону митного оформлення та склад тимчасового зберігання товарів, що дозволяє ефективно організовувати процес митного оформлення товарів та їх зберігання. Наші фахівці мають досвід організації перевезень всіма видами транспорту.

Долотний сервіс

«Ендейвер» пропонує оптимальні рішення по забезпеченню процесу буріння долотами, включаючи підбір оптимального типорозміру та дизайну доліт, поставку та відпрацювання PDC, шарошкових, імпрегнованих і гібридних бурових доліт для виконання широкого спектру задач. Долота можуть надаватись на умовах продажу, оренди чи пометрового сервісу.

Наші інженери ретельно вивчають всю доступну інформацію про літологічний розріз, аналізують дані щодо пробурених раніше свердловин поблизу, проекти і плани робіт. На основі такого аналізу, вони виконують підбір кожного долота відповідно до конкретних умов буріння та вимог Замовника.

Як результат, Замовник отримує оптимізовані рішення по буровим долотам, що сприяють найбільш ефективному досягненню поставлених конкретних цілей.

Сервіс надається при партнерській експертній підтримці світового лідера в сфері розробки та виготовлення бурових доліт – компанії National Oilwell Varco, що гарантує доступ як до новітніх технологій в індустрії, так і успішний пошук найбільш економічно ефективного та надійного рішення. Підбір доліт, моделювання умов їх роботи, оптимізація КНБК та аналіз вібрацій здійснюється за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення NOV TerraScopeTM та VibraScopeTM.

Долотний сервіс передбачає:

 1. Розробку програм відпрацювання бурових доліт, включаючи аналіз вібрацій та оптимізацію КНБК.
 2. Своєчасну поставку доліт на свердловину.
 3. Кваліфікований інженерний супровід пометрового відпрацювання доліт на свердловині, включаючи наступне:
 • розрахунок і оптимізація гідравлічних програм при бурінні;
 • підготовка доліт до спуску;
 • аналіз і рекомендації щодо вибору КНБК;
 • інструктаж бурової бригади з правильної експлуатації доліт (збирання/розбирання КНБК, проходження зон можливих ускладнень при СПО, приробку долота і т.д.);
 • розрахунок оптимальних режимів буріння та контроль за їх дотриманням;
 • підготовка добових рапортів і рейсових звітів;
 • оцінка зносу піднятого долота по системі IADC;
 • аналіз ефективності відпрацювання, розробка рекомендацій за результатами буріння.
 1. Фінальний звіт по свердловині або пробурених інтервалах із висновками та рекомендаціями щодо підвищення механічної швидкості проходки при бурінні наступних свердловин родовища, зменшення непродуктивного часу та ймовірності ускладнень при бурінні.

Вибійне обладнання

«Ендейвер» пропонує послуги із оренди та інженерного супроводу вибійного бурового обладнання та інструменту. Процес буріння та ремонту свердловин вимагає доступності широкого набору спеціального обладнання, що дозволить досягти оптимального результату швидко, надійно та безпечно. Сервіс вибійного обладнання передбачає вчасне забезпечення об’єкта Замовника якісним та надійним буровим обладнанням, включаючи:

 • гвинтові вибійні двигуни;
 • яси та підсилювачі;
 • амортизатори;
 • інструменти контролю траєкторії свердловини;
 • гідравлічні осцилятори;
 • обладнання для вимірювання та аналізу вібрацій та фактичних вибійних  параметрів буріння;
 • калібратори та стабілізатори;
 • розширювачі;
 • інструменти ГНКТ;
 • ловильний інструмент та інше.

Метою сервісу є надійне забезпечення ефективності процесу буріння свердловини, безаварійної проводки та збільшення комерційної швидкості буріння.

Ми пропонуємо комплексні рішення з підбору оптимального обладнання у відповідності до потреб Замовника, що включає аудит проектів та програм робіт, аналіз КНБК, розрахунок вібрацій бурильної колони в процесі буріння, перевірка та складання програми похило-скерованого буріння. Для цього ми можемо залучати інженерну підтримку від National Oilwell Varco та використовувати передове програмне забезпечення.

Для надання послуг використовується обладнання провідного світового виробника – National Oilwell Varco, що дозволяє мати повну впевненість у надійності та передбачуваності процесу буріння. «Ендейвер» постійно пропонує своїм Замовникам на українському ринку впровадження новітніх технологій для безперервного покращення операційних показників. Передові розробки та ноу-хау NOV дозволяють Замовникам постійно покращувати показники швидкості та якості спорудження свердловин.

Обслуговування обладнання фахівцями NOV безпосередньо на буровому майданчику та на сервісних базах у Німеччині, Великобританії, США та Норвегії із залученням найвідомішого інспекційного підрядника Tuboscope, забезпечує бездоганне підтримання найвищих світових стандартів якості.

Похило-скероване буріння

Компанія «Ендейвер» надає сервіс похило-скерованого буріння та зарізки бокових стволів, а також поставки й оренди обладнання для буріння похило-спрямованих і горизонтальних свердловин.

Для буріння похилих ділянок свердловин використовуються сучасні телеметричні MWD телесистеми з гідравлічним каналом зв’язку або роторні керовані системи (RSS), а також спеціалізоване програмне забезпечення та системи передачі даних у режимі реального часу.

Ми застосовуємо оптимальну комбінацію обладнання, процесів і персоналу для забезпечення високих швидкостей проходки, якості стовбура свердловини та дотримання проектної траєкторії.

Сервіс похило-скерованого буріння та зарізки бокових стволів включає в себе такі складові:

 • Проектування профілю свердловини, розрахунок всіх елементів КНБК, підбір керованих доліт;
 • Оптимізація траєкторії стовбура свердловини та режимів буріння в залежності від характеристик розбурюваних пластів;
 • Інженерний супровід при вирізанні вікон в обсадних колонах і зарізки бокових стволів, у тому числі у складних умовах;
 • Аналіз причин аварій із наданням рекомендацій для запобігання аварій і ускладнень;
 • Поставка й оренда устаткування для зарізки бокових стволів і буріння похило-скерованих і горизонтальних стволів;
 • Надання телеметричного обладнання з гідравлічним каналом зв’язку;
 • Контроль і ефективне управління параметрами викривлення стовбура свердловини;
 • Цілодобовий оперативно-технологічний контроль і підтримка роботи польових партій технологічною службою в режимі реального часу;

Підготовка добових рапортів і фінальних звітів.

Інспекція та неруйнівний контроль

Своєчасна інспекція та оцінка працездатності обладнання та інструменту – необхідна умова для попередження відмов або погіршення його стану, що веде до збільшення вартості ремонту та непродуктивного часу.

«Ендейвер» надає сервіс інспекції та неруйнівного контролю відповідно до міжнародних стандартів і кращих світових практик, із залученням досвідченого висококваліфікованого персоналу та сучасного обладнання, забезпечуючи достовірний і надійний результат.

Лабораторія неруйнівного контролю нашої Компанії здатна проводити повний комплекс перевірок бурового інструменту й обладнання як на виробничих базах, так і в польових умовах із застосуванням наступних методів:

 • візуально-оптичний (VT)
 • магнітопорошковий (MT)
 • капілярний (PT)
 • ультразвуковий (UT)
 • вихроструменевий (EТ)
 • радіографічний (RT)

Роботи з неруйнівного контролю проводяться фахівцями, які пройшли навчання, тестування та сертифікацію згідно зі стандартами ASNT TC-1A та ISO, а також за внутрішніми нормами України НПАОП.

Інспекція може проводитись відповідно до стандартів API, DS-1, ISO, НПАОП, NS-2, внутрішніх стандартів або інших нормативів, визначених Замовником.

За час роботи нами була проведена інспекція десятків тисяч одиниць бурового обладнання та інструменту, завдяки чому були попереджені сотні аварій через використання неякісного інструменту та обладнання.

Якісна інспекція та неруйнівний контроль гарантує впевненість у справності обладнання та відсутності прихованих дефектів, що забезпечить:

 • безпеку життя та здоров’я персоналу;
 • максимізацію терміну служби обладнання завдяки своєчасному проведенню ремонту та зниженню його вартості;
 • зниження ризику втрат від поломок обладнання, ускладнень і аварій при бурінні;
 • ефективний процес виконання робіт завдяки своєчасному виявленню дефектів до того, як вони приведуть до серйозних наслідків;
 • можливість приймати правильні рішення з управління процесом буріння на основі точних і об’єктивних даних;
 • зниження непродуктивного часу, збільшення швидкості буріння, а отже – зменшення загальної вартості та терміну виконання робіт, і своєчасне отримання продукції.

Об’єктивність і надійність результату інспекції забезпечується неупередженістю виконавця як незацікавленої третьої сторони, і доступністю он-лайн для перевірки та аналізу.

Основні види контролю бурового інструменту та обладнання:

 • вхідний контроль бурильних, насосно-компресорних і обсадних труб на відповідність технічним характеристикам, заявлених виробниками (товщинометрія стінки тіла, твердометрія матеріалу труб, коерцитиметрія, ультразвукова дефектоскопія на наявність дефектів виробничого характеру);
 • контроль бурильних труб перед подачею на бурову згідно зі стандартами АРІ, DS-1 та ISO;
 • плановий контроль бурильних труб при підйомі зі свердловини – згідно з вітчизняними стандартами;
 • плановий контроль бурового обладнання (лебідки, УМК, елеватори, вертлюги, талеві блоки, кронблоки)
 • плановий контроль бурових вишок і їх основ.

Методи неруйнівного контролю:

 1. Візуально-оптичний метод (VT):
 • перевірка типорозмірів бурового інструменту на предмет фізичного зносу;
 • ендоскопія важкодоступних елементів обладнання та внутрішньої поверхні труб нафтогазового сортаменту;
 • контроль якості різьбових з’єднань із використанням різьбових шаблонів і калібрів, конусомірів, глибиномірів і штангенциркулів.
 1. Магнітопорошковий метод (MT):
 • флуоресцентний контроль різьбових ділянок бурильних труб;
 • контроль потенційно небезпечних ділянок бурового інструменту;
 • дефектоскопія обладнання.
 1. Ультразвуковий метод (UT):
 • контроль кінцевих ділянок бурильних труб;
 • УЗ-товщинометрія;
 • сканування тіла труб (бурильних, обсадних і НКТ).
 1. Капілярний метод (PТ):
 • контроль бурового інструменту та обладнання, виготовленого з немагнітних матеріалів.
 1. Вихроструменевий (ET):
 • контроль наявності дефектів бурового обладнання та інструменту: бурильних труб, ОБТ, перехідників та інших.
 1. Радіографічний (RT):
 • контроль зварних з’єднань та тіла труб нафтогазового сортаменту.

Геолого-технологічний контроль

Сервіс геолого-технологічного контролю надає інженерно-технологічну підтримку в процесі буріння та оцінки пластів. Він включає в себе оснащення бурового обладнання комплексом датчиків і моніторинг технологічних параметрів буріння, аналіз вуглеводневого складу газоповітряної суміші (газовий каротаж), літологічну та геологічну оцінку пласта, а також геолого-технологічну консультаційну підтримку для оптимізації процесу буріння та запобігання аварійних ситуацій.

Сервіс надається у партнерстві з компанією Drill-Lab Sp. z o.o. (Польща), що має багаторічний досвід надання сервісу геолого-технологічного контролю на п’яти континентах для найбільших світових нафтогазових компаніях, на наземних на офшорних бурових установках.

Ми якісно та надійно збираємо й аналізуємо в режимі реального часу геолого-геохімічну, геофізичну і технологічну інформацію для здійснення контролю за станом свердловини на всіх етапах її будівництва та введення в експлуатацію з метою підвищення якості проводки, скорочення терміну будівництва свердловини та ефективного розкриття продуктивних горизонтів.

Ґрунтуючись на безперервному моніторингу процесу буріння та підтримання стабільності стовбура свердловини, ми надаємо оперативну інформацію про ситуацію, оброблену для прийняття зважених рішень, які гарантують безпечне, ефективне та безаварійне виконання робіт.

Така інформація дозволить полегшити процес оцінки пластів і визначення способів підтримки стабільності стовбура свердловини, та уникнути ускладнень при бурінні. Головною метою сервісу є передбачення можливих проблем на всіх етапах будівництва свердловини задовго до їх виникнення.

Завдяки контролю якості роботи бурової бригади і строгої відповідності параметрів буріння проекту, ГТН і технологічним регламентам, а також оптимізації режимів буріння, забезпечується зниження технологічних ризиків, непродуктивного часу і вартості будівництва свердловини.

Ми також контролюємо параметри і рівні промивальної рідини в свердловині і циркуляційній системі для забезпечення протифонтанної безпеки як у процесі буріння, так і при СПО.

Наша станція ГТК виступає оперативним центром збору, обробки та передачі інформації на буровому майданчику, включаючи збір даних від сервісів LWD, MWD, цементування й інших.

Система збору та обробки інформації дозволяє виділяти та поширювати важливу інформацію on-line всім учасникам процесу буріння як на буровому майданчику, так і дистанційно у визначені Замовником місця прийняття рішень.

Сервіс може включати в себе також послуги технологічної підтримки від досвідчених інженерів-технологів і геологів, які забезпечать Замовника точною та правильною картиною того, що відбувається у свердловині, на основі аналізу масиву інформації про всі процеси та сервіси, задіяні в бурінні.

Послуги надаються відповідно до вимог державних норм і внутрішніх інструкцій Замовника та кращих світових практик із видачею звітності трьома мовами.

Геологічні задачі сервісу:

 • оперативне літолого-стратиграфічне розчленування розрізу;
 • визначення характеру насичення пластів-колекторів;
 • оцінка фільтраційно-ємнісних властивостей (ФЄВ) пластів-колекторів;
 • контроль процесу випробування та визначення гідродинамічних і технологічних характеристик пластів для випробування об’єктів;
 • виявлення реперних горизонтів;
 • передача геологічної інформації та геонавігація в режимі реального часу;
 • збір і упаковка шламового матеріалу, відбір газових проб;
 • кореляція горизонтів.

Технологічні задачі сервісу:

 • завчасне виявлення газонафтоводопроявів;
 • моніторинг небезпечних газів (H2S, CO2, SO2);
 • розпізнавання і визначення тривалості технологічних операцій;
 • виявлення проявів і поглинань, управління доливанням у свердловину, оформлення рапортів по кожній спускопідйомній операції;
 • оптимізація спускопідйомних операцій (обмеження швидкості спуску, оптимізація роботи вантажопідіймальних механізмів);
 • контроль пластових і порових тисків, прогнозування зон аномально-високих пластових тисків (АВПТ) і аномально високих порових тисків (АВПоТ); розрахунок d-експоненти в реальному часі;
 • контроль спуску та цементування обсадної колони, розрахунок реального діаметру стовбура свердловини;
 • діагностика передаварійних ситуацій в реальному масштабі часу.

Планово-економічні завдання сервісу:

 • визначення техніко-економічних показників буріння;
 • визначення балансу часу роботи вахти, бурової бригади (бурової установки);
 • підготовка та передача на верхній рівень управління зведених форм оперативної звітності по виконаним роботам за вахту, рейс або добу і по свердловині в цілому.

Інформаційні завдання сервісу:

 • on-line передача Замовнику геолого-технологічної інформації;
 • збір і передача даних від сервісів LWD, MWD, цементування й інших;
 • відеоспостереження на майданчику в режимі on-line.

 

Закінчування та спуск колон

Сервіс закінчування свердловин компанії «Ендейвер» включає в себе послуги з підбору, поставки та встановлення обладнання для цементування та закінчування свердловин, а також послуги зі спуску обсадних колон і насосно-компресорних труб з електронним контролем моменту скручування.

«Ендейвер» пропонує послуги з підбору, розробки, виготовлення, поставки та встановлення підвісок хвостовиків, муфт ступеневого цементування, пакерів та мостових пробок, оснасток обсадних колон, тощо. Разом із інженерним супроводом, ми забезпечуємо оренду необхідного допоміжного інструменту: цементувальні головки, спускний інструмент, стінгери, елеватори, спайдери, герметизуючі змащувальні матеріали, тощо.

Ми використовуємо виключно обладнання та матеріали, виготовлені у відповідності до стандартів API та ISO та кращих світових практик. Технічна підтримка від партнерів із компанії NOV German Oil Tools, одного з кращих світових розробників та виробників підвісок хвостовиків, забезпечує повну впевненість Замовника у якості, надійності та безпеці наших послуг.

Сервіс зі спуску колон покликаний забезпечити герметичність свердловини завдяки швидкому, безпечному та економічно ефективному виконанню робіт. Замовлення стороннього сервісу дозволяє уникнути великої кількості логістичних задач і неефективних витрат, а також зменшити ризики неякісного виконання робіт.

Наше обладнання дозволяє скручувати обсадні та насосно-компресорні труби без необхідності залучення будь-якого додаткового обладнання Замовника. Гідравлічні ключі обладнані власними гідроенергетичними станціями з електричним приводом у вибухобезпечному виконанні. Система контролю моменту скручування труб дозволяє гарантувати правильне скручування різьб згідно з вимогами виробника для забезпечення їх цілісності, надійності та герметичності.

Фахівці «Ендейвер» проводили роботи зі спуску колон на багатьох родовищах Дніпрово-Донецької западини та Західноукраїнського регіону, у тому числі на свердловинах з аномальними пластовими тисками та температурами (HPHT). Загалом нами спущено вже більше 230 тисяч метрів колон. Ми можемо забезпечити виконання робіт англомовним персоналом та ведення всієї звітності трьома мовами.

«Ендейвер» пропонує повний комплекс інспекції та неруйнівного контролю труб безпосередньо перед спуском. У поєднанні з системою контролю моменту це дозволяє виключити вірогідність спуску негерметичних з’єднань у свердловину.

Завдяки нашому сервісу зі спуску колон Замовник може бути впевнений у тому, що колона буде спущена безпечно та герметичною.

Ловильні роботи

«Ендейвер» пропонує сервіс із виконання ловильних робіт, та поставки й обслуговування ловильного обладнання Bowen™ National Oilwell Varco. Сервіс ловильних та аварійних робіт може включати як вирішення окремих задач, так і проведення комплексу робіт від розробки плану ліквідації аварії до виконання ловильних робіт під контролем сервісного інженера.

Можливі види послуг з аварійно-ловильних робіт:

 • Повна або часткова розробка внутрішніх регламентуючих документів щодо попередження ускладнень та аварій.
 • Навчання персоналу Замовника безаварійній проводці свердловин.
 • Аналіз фактичної ситуації у свердловині, повна або часткова розробка планів робіт з ліквідації аварій.
 • Проведення розслідування причин аварій з документальним оформленням
 • Виконання складних робіт при бурінні та КРС.
 • Організація та інженерний супровід виконання складних ловильних робіт, ліквідації ускладнень і аварій з ОК, БТ і НКТ.
 • Проведення системного аналізу проектів Замовника на можливість виникнення аварійних ситуацій і ускладнень для їх попередження при виконанні робіт за поточним та майбутніми проектами.
 • Проведення незалежного технічного аудиту.
 • Підбір, поставка та оренда якісного ловильного інструменту та обладнання для ліквідації аварій.
 • Проектування та поставка специфічного інструменту для ліквідації аварій.

Неефективно організовані ловильні роботи призводять до великих втрат продуктивного часу і недобутої продукції, з кожною годиною ускладнюючи ситуацію у свердловині.

Для мінімізації термінів проведення ловильних робіт, скорочення непродуктивного часу і фінансових втрат від аварії критично важливо мати оперативний доступ до необхідного обладнання, ловильного інструменту та експертизи.

Виконання ловильних робіт сторонніми сервісними компаніями дозволяє знизити затрати на утримання персоналу для обслуговування, відновлення, ремонту й інспекції ловильного інструменту.

Наші співробітники розуміють, як влаштовано обладнання, що використовується, правила його експлуатації, обслуговування та ремонту в реальних умовах. Досвід виконання складних робіт дозволяє повністю оцінити ситуацію та підібрати потрібне обладнання і технології для виконання задачі.

Ліквідація негерметичностей

Як офіційний представник, «Ендейвер» пропонує сервіс із ліквідації негерметичностей від компанії Seal-Tite® International, що ґрунтується на використанні герметиків, які активуються тиском. Технологія унікальна тим, що герметик полімеризується в еластичне тверде тіло лише від перепаду тиску в місці витоку. У ході реакції полімеризовані тіла утворюються на краях місця негерметичності та з’єднуються, формуючи гнучкий стик навколо місця витоку. Залишок герметика у системі залишається в рідкому стані.

Інженер Seal-Tite® повинен на місці діагностувати та усунути витоки згідно з індивідуально розробленими процедурами. Якщо після діагностики ми визначимо, що ступінь пошкодження знаходиться за межами наших можливостей, ми не будемо намагатися ліквідувати таку негерметичність. Ми починаємо роботу тільки якщо впевнені, що зможемо ліквідувати витік, або якщо клієнт доручає нам спробувати, незважаючи на низькі шанси на успіх.

Герметики Seal-Tite® можуть використовуватись у найсуворіших умовах експлуатації і зберігатимуть цілісність ущільнення при температурах до 260ºС (500ºF) та тисках до 150МПа (22000psi). Ви можете також розраховувати на них при ліквідації негерметичностей обладнання із високими тисками.

Герметики на вуглеводневій та водній/гліколевій основі призначені для затвердіння тільки при значних перепадах тиску, так щоб герметизувати лише місце витоку. Будь-який надлишок герметика залишається інертним в рідкій формі та не засмічує гідравлічну систему або інше обладнання.

Типові області застосування:

 • Поверхневі витоки (мікроотвори та дефекти зварювання трубопроводів, фланцеві з’єднання, кульові та шиберні засувки).
 • Негерметичності колонних головок та фонтанної арматури (кільцеві прокладки, засувки і приводи, підвіски обсадних колон та НКТ).
 • Негерметичності цементного каменю (міжколонні перетоки, мостові пробки, ліквідаційні).
 • Внутрішньосвердловинні негерметичності (датчики температури та тиску, ковзаючі муфти, ущільнюючі елементи та пакери, насосно-компресорні та обсадні труби, башмаки обсадних колон, підвіски хвостовиків, колонних надставок).

Характеристики герметиків забезпечують гнучкість при виборі методів їх доставки до місця витоку. Оскільки герметик залишається в рідкому стані при відсутності диференціального тиску, не виникає проблем зі швидкістю його доставки та температурою (до 260°С) чи тиском у свердловині.

Основні методи доставки герметиків для наземних свердловин включають:

 • Закачування через НКТ або обсадну колону.
 • Точкова доставка за допомогою желонок на кабелі або через ГНКТ.
 • Розпилення в потоці газу.

Показник успішності Seal-Tite® складає 87% від загальної кількості робіт, коли герметик був закачаний.

Особливості та переваги:

 • Рідкий герметик.
 • Активується тиском.
 • Полімеризується в гнучке тверде тіло.
 • Затвердіває тільки у місці витоку.
 • Випробувані при 150МПа (22000psi) та 260ºС (500ºF).
 • Зайвий герметик залишається рідким.

Відновлювана енергетика

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi suscipit mauris id magna varius, a pretium elit sagittis. Ut placerat dui at erat elementum, facilisis aliquam quam sollicitudin. Duis ligula neque, dictum nec elementum id, pellentesque quis sem. Sed a pharetra tellus. Etiam et fringilla tortor. In nulla metus, vestibulum vel augue quis, dignissim malesuada odio. Vestibulum augue leo, tincidunt ac facilisis ut, congue ut metus. Morbi luctus et nisl a lacinia. Praesent in risus nec sapien molestie ultrices ut quis urna. Nam vestibulum arcu non neque commodo blandit. Phasellus quis efficitur metus. Morbi mollis lacus nisi, sit amet condimentum arcu aliquet non. Suspendisse viverra in sem vel ultrices. Ut convallis sapien id odio placerat, at facilisis ipsum feugiat. Fusce dapibus, nunc vel euismod porta, ante mi pharetra libero, viverra volutpat sem est pretium augue.

Sed ullamcorper, odio et commodo vulputate, dolor massa tempus turpis, sit amet iaculis enim eros placerat dui. Cras mollis dolor maximus dolor fringilla interdum. Donec at nisl mi. Vestibulum in arcu imperdiet, pulvinar lorem eget, ornare lorem. Morbi a nunc nisi. Maecenas risus purus, vestibulum nec lorem in, tempor tincidunt quam. Sed sagittis justo vitae dui tincidunt, eu venenatis erat aliquet. Maecenas at neque urna. Mauris vitae auctor leo. Integer sollicitudin, felis id placerat maximus, mauris erat varius dui, ut commodo enim augue id turpis. Integer ac tellus a leo placerat egestas ac elementum turpis.